niedziela, 26 maja 2013

Jest przełamanie złej passy! Levante wygrywa na San Mames!

Tak piłkarze grali jesienią / źr.: eitb.com
Levante przełamało wreszcie złą passę, wygrywają na Estadio San Mames w dzisiejszym spotkaniu z Athletic Bilbao 1:0.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gospodarze. Dobrze na skrzydłach operowali Susaeta i Muniain. Strzał tego pierwszego w 9' minucie  odbił Keylor Navas, a sparowaną piłkę przestrzelił Iraola. Minutę później bardzo silny strzał Pedro Riosa obronił Iraizoz. W kolejnych minutach swoje okazje marnowali po raz kolejny Muniain dla Bilbao oraz Robert Acquafresca i Valdo dla Levante.

Na początku drugiej połowy Pape Diop trafił w słupek. Dziesięć minut później siła ofensywna Bilbao została mocno osłabiona. Bardzo aktywny w tym spotkaniu Iker Muniain faulował Hecotra Rodasa w dość brzydki sposób. Arbiter nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił młodego Hiszpana z boiska.

Na piętnaście minut przed końcem boiska Ibai Gomez obił poprzeczkę, a pod sam koniec spotkania świetne sytuacje mieli Ander Iturraspe i Mikel San José.

Kiedy wydawało się, że albo na San Mames padnie remis, albo Bilbao wreszcie trafi do siatki Navasa, w 90' minucie poszedł kontratak, Michel podał do Juanlu, a ten pokonał Iraizoza. Ten gol dał pierwszą od 30 marca wygraną drużyny Juana Ignacio Martineza.

Warto też dodać, że we wczorajszym meczu na lewej stronie obrony zagrał reprezentant Polski, Dariusz Dudka. Było to dla niego drugie spotkanie w tym sezonie.

26.05.2013 (godz. 20:00), Bilbao (Estadio San Mames)
Athletic Bilbao - Levante UD 0:1 (0:0)
Gole: 90' Juanlu

Kartki: Muniain - czerwona, Herrera - żółta

Athletic: Iraizoz - Iraola, Gurpegi, San Jose, Aurtenetxe - Iturraspe, Herrera (67' Toquero) - Susaeta (54' Gomez), De Marcos, Muniain - Aduriz (76' Llorente)

Levante: Navas - Rodas, Vyntra, Navarro, Dudka - Diop, Iborra - Rios (73' El Zhar), Valdo, Garcia (80' Juanlu) - Acquafresca (68' Michel)

Sędziował: José Antonio Teixeira

źródła: marca.es