środa, 3 kwietnia 2013

Levante obchodzi Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

źr.: levanteud.com

Levante wraz z Fundacją Mira'm wywodzącej się z Walencji w ostatnią sobotę, podczas ligowego spotkania z Sevillą obchodziło Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (który oficjalnie ma miejsce 2 kwietnia). Z tej okazji odbyło się wiele akcji i działań, mających na celu rozpowszechnienie informacji na temat autyzmu i szerzenie świadomości o tej chorobie wśród kibiców.


źr.: levanteud.com

Przed meczem dzieciaki z Fundacji wyszły wraz z zawodnikami pierwszego zespołu w specjalnych koszulkach, w których potem pozowały do zdjęcia przedmeczowego. Z kolei Juanfran (kapitan gospodarzy) wyszedł z opaską kapitańską w kolorze akcji - niebieskim. Ponadto podopieczni spotkali się z prezydentem Levante, Quico Catalánem oraz z zawieszonym w tym spotkaniu kapitanem Żab, Sergio Ballesterosem.


Ponadto, tegoroczny Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma wielkie znaczenie dla wszystkich osób niepełnosprawnych, osób z autyzmem w szczególności. Jest to część Europejskiego Roku Aktywnego Obywatelstwa, który ma za zadanie integrować obywateli i sprawiać, iż wszyscy są sobie równi.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz