czwartek, 10 maja 2018

Oficjalnie: Paco López zostaje w Levante

Stało się to, co wydawało się jedynie kwestią czasu. Władze Levante ogłosiły, że Paco López pozostanie trenerem pierwszego zespołu w przyszłym sezonie. 

50-latek jest jednym z głównych architektów utrzymania drużyny w Primera División. Levante pod jego wodzą zdobyło aż 22 z 27 możliwych w tym czasie punktów Żaby w tym czasie wygrały aż siedem ligowych spotkań, raz zremisowały i tylko w jednym meczu musiały uznać wyższość rywala - w spotkaniu z Atlético Madryt na Wanda Metropolitano.

Rozmowy między obiema stronami były krótkie i ich zwieńczeniem było ogłoszenie przez klub dzień po poniedziałkowej wygranej z Leganés tego, na co wszyscy czekali - Paco López wciąż będzie pierwszym trenerem drużyny. Szkoleniowiec związał się z Granotas rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

López przyszedł na Ciudad de Valencia przed tym sezonem, ale został opiekunem Atlético Levante UD. Z rezerwami notował całkiem niezłe wyniki, już nawet po jego odejściu wciąż walczą one o powrót do Segunda División B. Kiedy ze stanowiskiem trenera pierwszego zespołu musiał pożegnać się Juan Muñiz, to właśnie López dostał swoją szansę od władz klubu. I jak widać, był to strzał w dziesiątkę!

źr.: własne/Levante UD | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz