poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Odrodzenie. 2:1 z Las Palmas

Levante nie dominowało w spotkaniu o przysłowiowe sześć punktów z Las Palmas, ale po golu w doliczonym czasie gry wygrało 2:1 i jest coraz bliżej utrzymania w Primera División.

Sytuacja Wyspiarzy już przed tym spotkaniem była fatalna. Drużyna prowadzona przez Paco Jémeza przyjechała na Ciudad de Valencia z nożem na gardle i chociaż przez dużą część niedzielnego starcia prezentowała się lepiej niż gospodarze, to oni byli tego dnia znacznie bardziej skuteczniejsi.

Żaby objęły prowadzenie w 35. minucie, kiedy szarżą na lewej stronie boiska popisał się José Luis Morales. Piłka po jego dośrodkowaniu została jeszcze wybita przez jednego z defensorów Las Palmas, ale ta trafiła idealnie pod nogi Coke, który wpakował ją od bramki bezradnego Chichizoli.

Las Palmas wyrównało tuż po przerwie. Goście rozegrali wówczas ciekawie rzut rożny, kiedy na przedpole piłkę dostał Aguirregaray, po czym dośrodkował w pole karne na głowę wprowadzonego w 46. minucie Calleriego. Argentyńczyk idealnie zgrał piłkę do Davida Santany, a kapitan Las Palmas skierował futbolówkę do siatki.

Chociaż na kilka minut przed końcowym gwizdkiem z boiska wyleciał strzelec gola Coke, to ostatecznie już w doliczonym czasie gry na Ciudad de Valencia zapanowała wielka radość. Po kontrze idealnym technicznym strzałem popisał się krytykowany ostatnio José Campaña. Bramkarz Las Palmas był bez szans i tym samym trzy punkty padły łupem Levante, który w tym momencie ma już osiem punktów przewagi nad osiemnastym Deportivo.

Levante UD - UD Las Palmas 2:1 (1:0)
8.04.2018, Estadio Ciudad de Valencia, 12:00

Gole: 35' Coke, 92' José Campaña - 50' David García

Levante: Oier; Pedro López, Róber Pier, Cabaco, Coke; Campaña, Jefferson Lerma, Morales, Ivi (Bardhi, min 67); Pazzini (Sadiku, min 62), Roger (Postigo, min 86).

Las Palmas: Chichizola; D. Castellano (David Simón, min 67), David García, Gálvez, Aguirregaray (Benito, min 75); Etebo, Javi Castellano, Halilovic, Mono (Calleri, min 46); Ezekiel, Erik Expósito.

Kartki: Morales, Róber Pier, Jefferson Lerma, Coke (czerwona za dwie żółte), Rochina (czerwona poza boiskiem) - Javi Castellano, Gálvez, Aguirregaray (wszyscy żółte)

Sędzia: Fernández Borbalán

Widzów: 18 402