niedziela, 18 marca 2018

Zemsta na Mendilibarze. 2:1 z Eibarem

Levante pod wodzą nowego trenera Paco Lópeza nie zwalnia tempa. Po zwycięskim starciu z Getafe przyszedł czas na wygraną na Ciudad de Valencia. Żaby pokonały 2:1 Eibar i oddaliły się, przynajmniej punktowo, od strefy spadkowej.

Chociaż początkowo to goście mieli przewagę, jako pierwsze gola w piątek strzeliło Levante. W 25. minucie piłkę na prawej stronie dostał José Luis Morales, który świetnie dośrodkował w kierunku Rogera. Napastnik Levante instynktownie trafił do bramki, dając radość ponad 16-tysięcznej widowni.

Prowadzona przez byłego trenera Żab José Luisa Mendilibara drużyna odpowiedziała już w drugiej połowie. Po rzucie rożnym w defensywę Granotas wkradła się nieuwaga. Jordan zgrał piłkę do Charlesa, a ten zupełnie zmylił Oiera.

Levante zareagowała na stratę tego gola w najlepszy możliwy sposób - strzelając bramkę na 2:1. Tuż po rozpoczęciu gry Cabaco wyekspediował piłkę poza połowę Levante, a bardzo pechowo w kierunku własnego bramkarza próbował ją zgrać Anaitz Arbilla. Futbolówkę przejął Emmanuel Boateng, który bez problemów minął Dmitovicia i ze spokojem strzelił swojego drugiego gola w obecnym sezonie.

Żaby pokonały Eibar i ich przewaga nad znajdującym się w tym momencie w strefie spadkowej Las Palmas wynosi już sześć punktów. Już w następnej kolejce ekipa Paco ma duże szanse na to, by zbliżyć się w tabeli do ekipy z miejsc 15-16.

Levante UD - SD Eibar 2:1 (1:0)
16.03.2018, Estadio Ciudad de Valencia, 21:00

Gole: 25' Roger Martí, 64' Emmanuel Boateng - 63' Charles

Levante: Oier; Coke, Róber Pier, Cabaco, Luna (Pedro López, min 55); Jefferson Lerma, Campaña (Lukic, min 45), Morales, Ivi; Pazzini (Boateng, min 59), Roger

Eibar: Dmitrovic, Capa, Ramis, Arbilla, José Ángel (Juncà, min 72); Escalante (Charles, min 58), Dani García, J. Jordán, Pedro León, Alejo (Inui, min 58); Kike García

Kartki: Cabaco, Lukic, Jefferson Lerma, Roger - Dani García, Arbilla y Charles.

Sędzia: Iglesias Villanueva

Widzów: 16 028