poniedziałek, 5 marca 2018

Oficjalnie: Muñiz nie jest już trenerem Levante. Czas na Paco!

Muñiz, pensativo, en el banquillo del Ciutat durante el partido...
Wczoraj ogłoszono, że Juan Ramón López Muñiz nie będzie już trenerem Levante. Drużynę do końca sezonu poprowadzi Paco López.

Decyzja o rozstaniu się z Asturyjczykiem zapadła po zremisowanym 1:1 meczu z Espanyolem. Muñiz już dwa tygodnie temu dostał od klubu ultimatum, zarząd miał przyjrzeć się jego pracy w trzech ostatnich spotkaniach: Żaby oprócz remisu z Papużkami, przegrały 0:2 z Betisem i 0:1 z Deportivo Alavés.

Levante w ostatnich 22 spotkaniach odniosło tylko jedno zwycięstwo i w poniedziałek po raz pierwszy w sezonie może znaleźć się w strefie spadkowej. W 27 spotkaniach Primera División piłkarze Granotas zdołali zgromadzić zaledwie 21 punktów.

Juan Ramón López Muñiz do Levante trafił w lipcu 2016 roku, wcześniej będąc z powodzeniem trenerem Alcorcón. 49-latek zdołał w cuglach wygrać z Żabami Segunda División, tym samym przywracając klub do elity.

Tymczasowym następcą zwolnionego szkoleniowca będzie Paco López, dotychczasowy opiekun rezerw klubu. Atlético Levante pod jego wodzą przewodzi tabeli swojej grupy Tercera División i do końca będzie się liczyć w walce o awans.

źr.: własne/Marca | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz