czwartek, 30 lipca 2015

Zimny prysznic. 4:0 dla Bayeru Leverkusen

Bayer Leverkusen okazał się dużo mocniejszy od Levante i, bez skrupułów wykorzystując wszystkie sytuacje, pokonał je aż 4:0.
Czwarta drużyna ostatniego sezonu Bundesligi od początku dominowała, a prowadzenie objęła już w 8. minucie, kiedy to niezłe dośrodkowanie Karima Bellarabiego wykorzystał Stefan Kiessling.

Trzynaście minut później ten niemiecki duet mógł dać Bayerowi gola na 2:0, ale Kiessling trafił główką tylko w poprzeczkę.

Do największego zamieszania doszło w 29. minucie, kiedy to po faulu jednego z zawodników Levante piłkarze obu drużyn wdali się w kłótnię. Ostatecznie z boiska wyleciał Juanfran, który otrzymał od arbitra czerwoną kartkę.

Po tej stracie podopieczni Alcaraza zupełnie się rozjechali. W 39. minucie złe podanie Simao w kierunku Rubéna Martíneza wykorzystał Hakan Çalhanoğlu, który tym samym dał gospodarzom drugiego gola.

Trzy minuty po przerwie było już 3:0. Tym razem niezłe płaskie dośrodkowanie Sebastiana Boenischa z lewej strony pola karnego wykorzystał Bellarabi.

Ostatni gol w tym meczu był dziełem reprezentanta Polski. Boenisch odnalazł się idealnie w szesnastce i bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Bayer mógł jeszcze podwyższyć, ale dobrze w sytuacji sam na sam z Bellarabim zachował się Rubén. Z kolei najlepszą okazję na honorową bramkę dla Levante miał Deyverson, który na placu gry pojawił się w drugiej połowie.

Levante dostało kawał dużej nauki od Bayeru, ale nie ulega wątpliwości, że ogromny wpływ na losy meczu miała czerwona kartka Juanfrana.

Bayer 04 Leverkusen - Levante UD 4:0 (2:0)
29.07.2015, BELKAW-Arena, Bergisch Gladbach, 18:30

Gole: 8' Kiessling, 39' Çalhanoğlu, 48' Bellarabi, 75' Boenisch

Bayer: Leno, Papadopoulus, Son, Bender, Calhanoglu, Kiebling, Hilbert, Wendell, Toprak, Kramer, Bellarabi. Grali również: Ryu, Kruse, Yurchemko, Silva, Mehmedi, Brandt, Frey oraz Boeder

Levante: Rubén Martínez, Iván López, David Navarro, Simao, Juanfran, Toño, Verza, Camarasa, José Mari, Casadesús, Ghilas. Grali również: Morales, Roger, Rubén García, Pedro López oraz Deyverson

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD