poniedziałek, 27 lipca 2015

Same wygrane! 3:1 z PEC Zwolle

Trzecią już wygraną odniosło tego lata Levante. Tym razem w ulewnym deszczu okazało się lepsze od jednak znacznie mocniejszego rywala niż dotychczasowi, bowiem PEC Zwolle, które pokonało 3:1.

Przedstawiciel Eredivisie w ostatnim sezonie zajął w niej szóste miejsce, dodatkowo docierając do finału Pucharu Holandii. Na boisku to jednak Żaby były zdecydowanie lepszą ekipą, przez większość spotkania dominując.

Mimo kilku świetnych okazji na pierwszego gola kibice zgromadzeni tego dnia na Stedelijk Sportstadion musieli czekać do 38. minuty. Wówczas kapitalnym podaniem popisał się Toño, a futbolówkę bez problemów do bramki skierował Ghilas.

Drugą połowę Levante rozpoczęło, jak najlepiej tylko mogło, czyli od podwyższenia prowadzenia. Już w 49. minucie szybką akcję rozprowadził Casadesús, a podanie na gola zamienił ponownie Ghilas. To jego już czwarty gol w trzecim meczu tegorocznej pretemporady.

Żaby ostatniego gola trafiły w 70. minucie. Wówczas to błąd prawego defensora Holendrów, który zbyt lekko podał w kierunku swojego bramkarza podał piłkę, wykorzystał Roger Martí, który minął golkipera i przypieczętował swój powrót do Levante po dwóch latach wypożyczeń.

Honorowego gola Zwolle strzeliło w doliczonym czasie gry, kiedy to karnego na gola zamienił Bram van Polen.

PEC Zwolle - Levante UD 1:3 (0:1)
25.07.2015, Stedelijk Sportstadion, Hasselt, 17:00

Gole: 38' 49' Ghilas, 70' Roger - 91' Van Polen

Zwolle: Becker, Begois, Drost, Van Hintum, Lam, Lazic, Marcellis, Van Polen, Rienstra, Saymak y Veldwijk

Levante: Rubén, Navarro, Juanfran, Toño (77' Nikos), Iván (77' Pedro López), Simao, Verza (80' Pepelu), Camarasa (80' Jason), José Mari (63' Morales), Casadesús (73' Rubén García) y Ghilas (63' Roger)

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD