niedziela, 5 lipca 2015

Atlético Levante wraca po horrorze do Segunda División B!

Atlético Levante wywalczyło w niesamowitym stylu awans do Segunda Divsión B. W rewanżowym meczu Żaby pokonały 2:1 Atlético Sanluqueño.

Przed rewanżowym spotkaniem decydującym, która z drużyn wywalczy awans poziom wyżej tak naprawdę wszystko było możliwe. W pierwszym meczu pomiędzy tymi dwiema drużynami padł bowiem bezbramkowy remis.

To był mecz na miarę wielkiego widowiska obfitującego w ogrom sytuacji. Mimo wielu okazji, rezerwy Levante prowadzenie objęły dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy to Juan Delgado dostał prostopadłe podanie i lobem pokonał bezradnego w tej sytuacji Frana.

W 70. minucie kibice zgromadzeni na Ciudad Deportiva Levante jednak zamarli. To właśnie wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównującego gola trafił doświadczony Carrión. Na dwadzieścia minut przed końcem awans mieli więc goście.

Kiedy wydawało się, że kwestia awansu jest już przesądzona, w 94. minucie Atético Levante zdołało jeszcze rozegrać akcję życia, którą wykończył, po asyście Delgado, Fran Núñez. Stadion oszalał, rezerwy zdołały jeszcze wybronić dwie groźne sytuacje gości i ostatecznie do Żaby cieszą się z powrotu do Segunda División B!

Atético Levante UD - Atlético Sanluqueño 2:1
27.06.2015, Estadio Ciudad Deportiva Levante, Buñol, 18:00

Gole: 45' Juan Delgado, 94' Fran Núñez - 70' Carrión

Atético Levante: Zagalá, José Antonio (78' Keita Junior), Pomares, Mateo, Jordi, Ribelles, Traver, Armando (73' Pepelu), Delgado, Nanclares (52' Fran Núñez), Jason

Atlético Sanluqueño: Fran, Ceballo, Ramírez, Dani, José, Oca, Zafra (63' Dani Casado), Cristian, Carrión (87' Heredia), Antonio, Alberto (55' Terán)

Kartki: Nanclares, Mateo, Pepelu - Ramírez, Carrión, Dani, Oca, Ceballo (wszyscy żółte)

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD