piątek, 12 czerwca 2015

Levante Femenino kończy sezon na piątym miejscu

Levante UD Femenino zakończyło sezon. Powiedzmy sobie szczerze - panie spisały się w ligowych rozgrywkach znacznie lepiej niż męska sekcja.

Nie był to jakiś wielki sezon w wykonaniu podopiecznych Antonio Contrerasa. Walencjanki zdobyły 55 punktów (bilans 15-10-5, bramki: 60-25) i zajęły po raz kolejny piąte miejsce. Podobnie było bowiem też w sezonach 13-14 oraz 11-12.

Z pewnością największym sukcesem tego sezonu jest z perspektywy czasu pozyskanie Adriany Martín, która przyszła latem zeszłego roku z Western New York Flash. Wraz z Sonią Bermúdez z Barcelony wygrały one klasyfikacje najlepszych strzelczyń Primera División z 22 golami na koncie.

Levante nie miało za to szczęścia w Pucharze Królowej. Tutaj paniom przyszło się zmierzyć z teoretycznie faworytem do zdobycia wszystkiego, co się tylko da, czyli Barcelony. Zawodniczki z Katalonii okazały się znacznie lepsze i pokonały Levante w ćwierćfinale tych rozgrywek 4:0.

Wśród wyróżnionych piłkarek cieszy też czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych bramkarek, które wywalczyła Sandra Paños, a także niezły sezon w wykonaniu innej Olgi Garcíi, która zdobyła 11 goli.

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz