niedziela, 19 kwietnia 2015

Na ratunek Casadesús. 2:2 z Espanyolem

Levante udało się w piątek odrobić starty i zremisować z Espanyolem na Ciudad de Valencia 2:2. Lekiem na całe zło okazał się Víctor Casadesús.

Strzelanie w piątkowy wieczór rozpoczęło się w 18. minucie. Wówczas to przypadkową piłkę przed polem karną zgarnął Víctor Sánchez, jego strzał zdołał jeszcze wybronić Mariño. Golkiper Żab zrobił to jednak na tyle nieskutecznie, że futbolówka wpadła pod nogi Lucasa Vázqueza, który bez problemów umieścił ją w siatce. Gospodarze reklamowali spalonego, którego, jak pokazały powtórki, jednak nie było.

Levante odpowiedziało jednak niemal błyskawicznie. Już w 21. minucie podopieczni Alcaraza zyskali rzut rożny, do którego podszedł Nabil El Zhar. Marokańczyk posłał świetną piłkę w pole karne, a w powietrzu kapitalnie odnalazł się Simao.

Goście zdołali jednak odzyskać prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W doliczonym czasie gry przeprowadzili bardzo ładną, drużynową akcję. Sergio García podał piłkę do Víctora Álvareza, ten zagrał futbolówkę do Felipe Caicedo, a były zawodnik Levante precyzyjnym strzałem pokonał Mariño.

W drugiej połowie obie drużny miały świetne sytuacje na strzelenie kolejnych goli. W zespole gości setki zmarnowali Víctor Álvarez oraz Christian Stuani (w obu świetnie zachował się 24-letni bramkarz Levante), z kolei dla Żab kolejne bramki w tym sezonie mogli zdobyć Morales oraz Barral, który trafił w poprzeczkę.

Wreszcie jednak Levante zdołało wyrównać. Długie podanie w pole karne w 87. minucie posłał Juanfran, Kalu Uche zgrał piłkę pod nogi Víctora Casadesúsa, a 30-latek pięknym strzałem z woleja dał wyrównującą bramkę.

Podopieczni Alcaraza mogli to spotkanie nawet wygrać. W doliczonym czasie gry świetną próbę Kalu Uche wybronił jednak Casilla. Levante ostatecznie zremisowało i jest w tym momencie na 16. miejscu w tabeli. Espnayol jest dziewiąty.

Levante UD - RCD Espanyol 2:2 (1:2)
17.04.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 20:45

Gole: 21' Simao, 87' Casadesús - 18' Lucas Vázquez, 45' Caicedo

Levante: Mariño; Iván López (58' Rubén García), Vyntra, Juanfran, Toño; Simao (58' José Mari), Camarasa, Morales, El Zhar (73' Casadesús); Kalu Uche, Barral

Celta: Casilla; Arbilla, Álvaro, Héctor Moreno, Duarte; Javi López, Víctor Sánchez, Lucas Vázquez (83' Mattioni), Víctor Álvarez (69' Montañés); Sergio García, Caicedo  (59' Stuani)

Kartki: José Mari - Víctor Sánchez, Duarte, Javi López (wszyscy żółte)

Sędzia: Mario Melero López

Widzów: 17 062